2. MIĘDZYNARODOWE BIENNALE VIA CARPATIA

BIENNALE VIA CARPATIA. Salon młodej sztuki Nowej Europy
Nazwa VIA CARPATIA definiuje zasięg geograficzny biennale, ograniczony do kilkudziesięciu europejskich regionów położonych wzdłuż realnej i metaforycznej drogi biegnącej od Kłajpedy nad Bałtykiem po Saloniki nad Morzem Egejskim. W strefie jej społecznego i gospodarczego oddziaływania znajdują się obszary zlokalizowane w następujących krajach: Łotwa, Litwa, Ukraina, Polska, Słowacja, Węgry, Rumunia, Serbia, Kosowo, Bułgaria, Północna Macedonia i Grecja.
W warstwie metaforycznej rejon VIA CARPATIA to także utopia, tęsknota za lepszym światem bez barier i granic, to brak ograniczeń w samorealizacji i próba budowy nowego porządku na równorzędnych zasadach. Pracujemy, aby Biennale stało się salonem artystycznym tej części Europy poprzez prezentację różnorodnych tendencji i poszukiwań zarówno w zakresie formy jak i treści. W ramach Biennale chcemy stworzyć przestrzeń przyjazną dla publiczności, w której odbywać się będzie dialog i wymiana doświadczeń artystów ze wskazanego obszaru. Zależy nam na zapewnieniu dużej widzialności twórców młodego pokolenia, niezależnie od ich narodowości i przynależności do środowisk i grup artystycznych oraz preferowanych estetyk. Bardzo tego potrzeba młodym artystom (dlatego zdecydowaliśmy się na limit wieku – 40 lat), dla których projekt stanowił będzie znakomitą platformę promocyjną, poznawczą i inkluzywną.
Termin nadsyłania zgłoszeń (elektronicznie) : 01 sierpnia – 30 września 2023.
Projekt uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ckiswss/domains/imogaleria.pl/public_html/wp-includes/class-wp-styles.php:214) in /home/ckiswss/domains/imogaleria.pl/public_html/wp-content/plugins/pixelyoursite/includes/class-events-manager.php on line 574