Misja IMO

IMO to galeria sztuki współczesnej i nowoczesne, wielowymiarowe miejsce spotkań i dialogu. Nazwa IMO ma różne odniesienia, przede wszystkim jest popularnym akronimem wyrażenia In My Opinion (ang. moim zdaniem). Dążymy do pokazania wielogłosowości współczesnego świata poprzez prezentację różnorodnych postaw artystycznych w wielu dziedzinach sztuki. Chcemy, aby IMO było miejscem debaty artystycznej i miejscem budowania wspólnoty.
Stary Sącz jest niezwykłym miastem, którego genius loci przyciąga artystów, a mieszkańcy są życzliwi i otwarci na kulturę. Odbywają się tu liczne festiwale: muzyczne (Starosądecki Festiwal Muzyki DawnejPannonica FestivalSącz Jazz Festiwal), teatralne (Jesienny Festiwal Teatralny, Festiwal KAWKA) czy podróżnicze (Bonawentura). Od wielu lat Stary Sącz gości artystów z całego świata podczas letnich plenerów artystycznych.
Pragniemy, aby galeria IMO łączyła cechy dynamicznego ośrodka dla lokalnej społeczności z działalnością o charakterze międzynarodowym. Chcemy, aby była miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców miasta i okolic oraz była celem kulturalnych wojaży osób z innych regionów i państw. Sztuka współczesna jest fascynująca i może łączyć: ludzi, instytucje, dziedziny. Wierzymy, że IMO stanie się miejscem tej integracji.

Dyrektor IMO Galerii

Wojciech Knapik

Kurator IMO Galerii

Małgorzata Kaczmarska

Menadżer Kultury

Ewelina Kochańska

Zapraszamy kreatywne osoby i instytucje do kontaktu z nami. Jeśli jesteś artystą wizualnym, muzykiem, aktorem, reżyserem, filmowcem, kuratorem, po prostu – twórcą i szukasz partnera do upublicznienia swojej wizji, może zrobimy to razem!


Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ckiswss/domains/imogaleria.pl/public_html/wp-includes/class-wp-styles.php:214) in /home/ckiswss/domains/imogaleria.pl/public_html/wp-content/plugins/pixelyoursite/includes/class-events-manager.php on line 574